روزنامه هافینگتون پست می نویسد که بر خلاف باور عمومی که بازی های ویدئویی باعث افزایش خشونت و ایجاد صدمه های دیگر می شوند (که تا به حال اثبات نشده اند) بازی های ویدئویی می توانند برای مغز مفید باشند. ۹ فایده ای که بازی های ویدئویی برای شما دارند

۱ تحقیقی که به تازگی انجام شده است نشان داد که افرادی که ۳۰ دقیقه بازی کرده بودند در قسمت های مختلف مغز شان رشد دیده می شد و بازی می تواند از بیماری هایی که با کوچک شدن مغز ارتباط دارند جلوگیری کند، مانند آلزایمر یا اسکیزوفرنی.

۲ تحقیقات دیگری نشان داده که بازی های استراتژیک مانند «سیمز» و «استارکرفت» به تقویت انعطاف پذیری و بالا رفتن ضریب هوشی کمک می کنند.

9 فایده ای که بازی های ویدئویی برای شما دارند

۹ فایده ای که بازی های ویدئویی برای شما دارند

۳ تحقیقاتی دیگر بر افرادی که سن‌شان بالا بود نشان داد روزانه ۲ ساعت بازی های ویدئویی فکری باعث جوان ماندن مغز می شود.

۴ تحقیقی که با موضوع مضرات بازی های ویدئویی بر کودکان انجام شد در آخر به این نتیجه رسید که بازی ها نه تنها آسیبی ندارند بلکه بازی هایی با سرعت بالا به کودکان دارای اختلالات خواندن و نوشتن کمک می کند.

۵ تحقیق دیگری نشان داد که دانشجویان پزشکی ای که روزانه ۲ ساعت بازی ویدیویی می کنند، در شبیه سازی عمل های جراحی نتایج به مراتب بهتری کسب می کنند.

۶ تحقیقی در سال ۲۰۱۰ نشان داد که بازی های ویدئویی، بالاخص آنها که از واقعیت مجازی استفاده می کنند، در کاهش درد ناشی از بیماری ها تاثیر بسیاری دارند.

بخوانید   چرخاندن صفحه ویندوز

۷ پژوهشی در سال ۲۰۰۹ بر روی جوان هایی که بازی های تیراندازی انجام می دادند نشان داد که این بازی ها تاثیر مثبت بسیار زیادی بر بهبود بینایی افراد دارند.

۸ در سال ۲۰۱۲ محققین برای درمان کودکانی با میانگین سنی ۱۵ که دارای افسردگی یا بیماری های مشابه بودند بازی ای ساختند و کودکان را با آن آزمایش کردند. نتیجه بسیار متفاوت و بهتر از درمان با روش های درمان معمول بود.

۹ در آزمایشی دیگر کسانی که سکته های سنگین را تجربه کرده بودند به دو گروه تقسیم شدند. گروهی که بطور معمول تحت درمان قرار گرفتند و گروهی که با بازی های ویدئویی این کار انجام دادند. نتیجه این بود که افرادی که با بازی های ویدئویی تحت درمان قرار گرفته بودند با سرعت و اثربخشی بالاتری بهبود یافتند.

9 فایده ای که بازی های ویدئویی برای شما دارند

۹ فایده ای که بازی های ویدئویی برای شما دارند

البته این تحقیقات درباره بیش از حد بازی کردن با این دستگاه ها نبوده و بازی کردن بیش از ۲ ساعت آسیب های بسیاری را برای گیمر ها به همراه دارد.

بازدید: ۷۶

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه