خیلی از ما از کامپیوتر استفاده میکنیم و تقریبا همه ما وقتی سیستم رو تحویل میگیریم روی اون بسته آفیس رو داریم و باز هم بسیاری از ما از بسته آفیس نهایتا با ورد Word آشنایی داریم و از اون برای تایپ استفاده میکنیم . ولی با بقیه نرم افزار های بسته آفیس آشنایی نداریم . شاید اگر دانشجو باشیم کمی درباره برنامه ارائه پاورپوینت هم اطلاعات داشته باشیم . ساخت فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه

ساخت فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه

ساخت فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه

در این مقاله سعی میکنیم قسمت های مختلف نرم افزار صفحه گسترده اکسل رو به صورت پروژه ایو کاربردی بهتون آموزش بدیم . توی این سری مقالات کار با قسمت محاسبات – نمودارها – انتقال مانده – قفل کردن یا فریز کردن و باقی جزئیات پر کاربرد آموزش داده میشه .

ما در این آموزش ها از بسته ۲۰۱۶ آفیس استفاده میکنیمو سعی میکنیم واضح و خلاصه تمام مطالب رو با عکس بیان کنیم . برای شروع کار از هر راهی که بلدین یه فایل اکسل با نام امسال (۱۳۹۷ ) ایجاد کنین تو هر جایی که دوست دارین . اگر بلد نیستین فایل ایجاد کنین این آموزش ما رو دنبال کنین ( ایجاد و ذخیره فایل در اکسل ).

در قسمت اول فایل رو ساختیم و جهت و فونت فارسی رو تنظیم کردیم و ستون ها رو ساختیم . حالا میخوایم فرمول نویسی کنیم.

در قسمت دوم به فرمول نویسی شیتمون پرداختیم و کار های محاسباتی مون رو انجام دادیم . و البته یکم هم ظاهر فایل رو جدولی تر کردیم .

در قسمت سوم از شیت ماه اول – فروردین – کپی گرفتیم و اینجوری تکثیر شیت ها و هم چنین نقل یک مقدار از یک شیت در یک شیت دیگه رو هم یاد گرفتیم. به این ترتیب گزارش سالیانه خودمون رو هم ساختیم .

بخوانید   فعال و غير فعال كردن SMS تبليغاتي

در این قسمت هم نحوه استفاده و پرکردن فیلد ها رو بهتون میگیم و خود فایل رئ هم برای دانلود میذاریم در پایان مطلبمون.

استفاده از فایل حسابداری

خوب برای راحتی شما اگر قسمت های قبلی رو دنبال نکردین و فایل رو خودتون نساختین ابتدا به |ایین این صفحه برید و فایل رو دانلود کنین تا ادامه کار رو با هم بریم .

در قسمت بعدی آموزش ورود اطلاعات و نحوه استفاده از این فایل رو هم براتون میذاریم تا آموزش اکسل حسابداریمون تموم بشه .

بعد از باز کردن فایل به ماه مورد نظرتون میرین. روی ردیفی که روز مورد نظرتون هست کلیک میکنین و زیر ستون فروش ، فروش هاتون و زیر ستون خدمات ، خدماتتون رو وارد میکنین . برای ورود اطلاعاتتون اگر با برنامه اکسل آشنای ندارید باید ابتدا علامت = و بعد عدد مورد نظر و بعد علامت بعلاوه + و بعد عدد بعدی و الا آخر رو وارد کنین و در انتها دکمه Enter رو بزنید . این روال رو برای تمام روز ها و موارد خرید – فروش – هزینه – خدمات انجام بدین . این مراحل رو به صورت تصویری براتون در زیر آوردیم .

 

ورود اطلاعات در اکسل

ورود اطلاعات در اکسل

 

ورود اطلاعات در اکسل

ورود اطلاعات در اکسل

 

ورود اطلاعات در اکسل

ورود اطلاعات در اکسل

 

کنترل گزارشات

بعد از ورود اطلاعات در صفحه شیت all میتوانید گزارش کلی را هم ملاحظه کنید .

 

 

 

 

اکسل برای حسابداری فروشگاه

اکسل برای حسابداری فروشگاه

دانلود فایل ساخته شده حسابداری با اکسل رایانتی با حجم ۸۹ کیلوبایت

برای دانلود این فایل به صورت رایگان لطفا نام و آدرس ایمیل واقعی خود را وارد کنید

دانلود فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه به صورت رایگان با لینک مستقیم

 

بخوانید   ساخت فایل اکسل برای حسابداری فروشگاه - قسمت 1

[pum_sub_form name_optional name_field_type=”fullname” label_submit=”دانلود اکسل” label_email=”ایمیل” label_name=”نام شما” placeholder_email=”ایمیل” placeholder_name=”نام و نام خانوادگی” form_style=”default” form_alignment=”right” form_layout=”block” privacy_consent_yes_label=”بله” privacy_consent_no_label=”خیر” privacy_consent_radio_layout=”inline” privacy_consent_type=”radio” privacy_consent_label=”مطالب مشابه برای شما ارسال شود ؟” privacy_consent_enabled=”yes” redirect=”https://www.fazelpc.ir/wp-content/uploads/Sell97.xlsx” redirect_enabled]

بازدیدها: ۶۱

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه