ویندوز XP پس از نصب استاندارد، فضایی بیش از ۱.۵ گیگا بایت از هارد را اشغال می کند.شما با چند تغییر می توانید چند صد مگا بایت را به راحتی از ظرفیت درایو آزاد کنید.

حذف چند صد مگابایت فضای اشغال شده در ویندوز XP

حذف چند صد مگابایت فضای اشغال شده در ویندوز XP

پاک کردن پوشه تمپ :

برای اینکار بازدن دکمه ویندوز صفحه کلید به همراه R منوی ران را باز کنید و تایپ کنید temp حالا اینتر بزنید . در این پنجره دکمه CTRL و A را بزنید تا تمام فایل ها انتخاب شوند . حالا دکمه Shift و Del را بزنید تا تمام فایل ها کلا پاک شوند . هر فایلی را که سیستم خطا داد بی خیال بشین . چون بعضی از فایل های مربوط به آنتی ویروس و سیستم در این پوشه هستند که پاک نمیشن .

حالا دوباره دکمه ویندوز صفحه کلید به همراه R منوی ران را باز کنید و تایپ کنید %temp% حالا اینتر بزنید . یعنی همون عبارت قبل اول و آخرش % بزنین . دوباره همون کارها رو انجام بدین و همه فایل ها رو پاک کنید .

برای این کار باید حالت Standby را غیر فعال کنید. این عملکرد در ویندوز XP ، فایل hiberfil.sys در فهرست اصلی را در پارتیشن سیستم قرار می دهد. این موضوع باعث می شود که پس از نصب سیستم، حجمی معادل چند صد مگا بایت از ظرفیت هارد اشغال شود. اگر به عملکرد Standby احتیاجی ندارید، آن را با دستور زیر، غیر فعال کنید: حذف چند صد مگابایت فضای اشغال شده در ویندوز XP

Start>Settings>Control Panel>Power Options>System Standby
و بعد تیک جلوی “ Standby activate” را بردارید.

بخوانید   ورزش صبحگاهي سريع با يوگا

Refresh سیستم :
Refresh سیستم در ویندوز XP ، در طی زمان احتیاج به یک فضای قابل توجه در حافظه هارد دارد. این عملکرد توسط فرمان زیر انجام می پذیرد:
Start>Settings>Control Panel>System>System re-Stablishment
همه درایوها را توسط قراردادن تیک جلوی آنها غیر فعال کنید. توجه داشته باشید که این تنظیم فقط باید توسط کاربرهای متبحر انجام شود. به عنوان مثال، هنگام نصب اشتباه یک برنامه یا یک درایو، به راحتی امکان دوباره سازی وضعیت قبلی وجود ندارد.

با این کارها احتمالا چند گیگی از سیستمتون آزاد می شه .

منبع : رشد

Save

Save

بازدید: ۵۴

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه