پاور یکی از مهمترین قطعات کامپیوتر و حساسترین آنهاست . چرا که با خرابی هر قطعه ای هر چند سیستم از کار می افتد ولی معمولا آسیب جدی به باقی قطعات وارد نمی شود . ولی با خرابی پاور علاوه از کار افتادن سیستم ممکن است تمام قطعات با خطر سوختن مواجه شوند . برای در امان ماندن از این خطر جدی موارد این مقاله را با ما انجام دهید . توان واقعی پاور

بر روی پاور ها مشخصات متفاوتی ذکر میشود . اگر بتوانیم به شرکت سازنده اطمینان کنیم می توان از روی برچسب به اطلاعات زیادی دست یافت . در هنگام انتخاب سیستم باید متناسب مصرف قطعات پاور مناسبی انتخاب کنیم تا به سیستم آسیبی نرسد . مقدار مصرف هر قطعه بر روی آن درج شده است و همچنین میتوان از روی اطلاعات برچسب آن قطعه به مقدار آن دست یافت . یا با مراجعه به وب سایت سازنده این اطلاعات را جویا شد .

مقادیری تقریبی هم وجود دارد که میتوانید با کمک فایلی که ما برای شما آماده کرده ایم به مقدار مورد نیاز تقریبی سیستم خود دست یابید . بعد از محاسب هتوان مورد نیاز باید توان واقعی پاور را محاسبه کنید . اینکار ساده است یا باید دستگاه تستر دیجیتال داشته باشید تا مقدار واقعی توان پاور را به شما بدهند یا باید به شرکت سازنده اعتماد کنید و مقدار واقعی توان را از روی آن بخوانید و یا با یک محاسبه کوچک مقدار واقعی پاور را تشخیص دهید .

برای محاسبه دستی پاور یا از فایل انتهای این مقاله کمک بگیرید یا مقدار هر ولتاژ را در مقدار آمپر آن ضرب کرده و همه را با هم جمع کنید .برای مثال در برچسبی که در بالا آورده ایم محاسبه به این شکل است :

بخوانید   تمام دلایلی که باعث می شوند ویندوز هنگ کند - قسمت 1

۵ × ۲۳ = ۱۱۵

۱۲ × ۹ = ۱۰۸

۵ × ۰.۵ = ۲.۵

۱۲ × ۰.۵ = ۶

۱۱۵ + ۱۰۸ + ۲.۵ + ۶ = ۲۳۱.۵

اگر اعداد واقعی و درست باشند توان این پاور در حدود ۲۳۰ وات است که به درستی بر روی آن درج شده .

دقت کنید که برخی از شرکتها مقدار وات را ریز در گوشه ای از برچسب مینویسند و مدل دستگاه را درشت در قسمتی دیگر و در عنوان مدل دستگاه از اعداد بزرگ به همراه حرف W استفاده میکنند تا مصرف کننده را گول بزنند . مثلا پاور های ایسوس مدل ATX-1500W که حدود ۵۰ هزار تومان قیمت دارد و توانش در حدود ۲۲۰ وات است در بازار موجود است.

یک پاور خوب با توان واقعی بالا

یک پاور خوب با توان واقعی بالا

بعد از محاسب هتوان باید عدد توان را در ۰.۸ ( هشت دهم ) ضرب کنیم تا توان ۸۰ درصدی آن که توان نرمال و بدون فشار بر روی پاور است محاسبه شود . اگر توان مصرفی سیستم شما در همین حدود است میتوانید از این پاور استفاده کنید . ولی اگر تنوان پاور کمتر از مقدار توان مورد نیاز سیستم شماست بهتر است به تعویض آن فکر کنید .

دانلود برنامه محاسبه توان واقعی پاور توان واقعی پاور با اکسل رایانتی که هم مقدار تقریبی مصرف سیستم شما را به شما نشان میدهد و هم مقدار توان واقعی پاور شما را با کمک اطلاعات ورودی شما نمایان میکند با حجم ۳۶ کیلوبایت

برای دانلود این فایل به صورت رایگان لطفا نام و آدرس ایمیل واقعی خود را وارد کنید

دانلود برنامه محاسبه توان واقعی پاور توان واقعی پاور با اکسل رایانتی به صورت رایگان با لینک مستقیم

[pum_sub_form name_optional name_field_type=”fullname” label_submit=”دانلود اکسل” label_email=”ایمیل” label_name=”نام شما” placeholder_email=”ایمیل” placeholder_name=”نام و نام خانوادگی” form_style=”default” form_alignment=”right” form_layout=”block” privacy_consent_yes_label=”بله” privacy_consent_no_label=”خیر” privacy_consent_radio_layout=”inline” privacy_consent_type=”radio” privacy_consent_label=”مطالب مشابه برای شما ارسال شود ؟” privacy_consent_enabled=”yes” redirect=”https://www.fazelpc.ir/wp-content/uploads/توان-واقعی-پاور.xlsx” redirect_enabled]

بخوانید   اجراي اندرويد روي كامپيوتر با كمك لينوكس راحت تر از ويندوز

بازدید: ۳۶

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه