شزم   Shazam  یکی از کاراکتر های سوپر قهرمانی قدیمی است که مدت ها خبری ازش نبود . شاید افراد میان سال حدود ۵۰ یا ۶۰ ساله خاطراتی از این کاراکتر داشته باشند .  این کاراکتر شخصیت شوخ و جوانی مانند ددپول دارد و قدرت های ماورایی. قرار است سال آینده ۲۰۱۹ فیلمی بر اساس این شخصیت ساخته شود . در حال حاضر تریلر تبلیغاتی کوتاهی از این فیلم ارائه شده که در ادامه براتون میگذاریم . تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم شزم Shazam

تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم شزم Shazam

نقد تریلر

تریلر از جایی شروع می شود که بنظر یکی از ابتدایی ترین لحظات فیلم است، بیلی بتسون که یک پسر یتیم است در حال صحبت با بنظر یک مشاور در مورد خانواده ایست که او را به فرزند خواندگی گرفته اند .
در سکانس های بعد نیز والدینی که او را به فرزندی قبول کرده اند در حال معرفی او به اعضای خانواده هستند. چیزی که در این سکانس ها می توان یافت اینست که وی هیچ گونه تلاشی برای ارتباط با اعضای خانواده نمی کند و اصلا دوست ندارد عضو این خانواده یا هر خانواده دیگری باشد .

در سکانس بعد شاهد معرفی شدن فردی به بیلی بتسون هستیم.فردی با توجه به اتاقش بنظر می رسد یک طرفدار سرسخت دیسی باشد و در اتاقش سرتاسر جزئیاتی از دنیای دیسی میشود. به عنوان مثال بترنگ را می توان دید که بنظر کاملا واقعی بنظر می رسد یا روزنامه هایی که از فیلم “Man Of Steel” تا احتمالا فیلم “Justice League” وضعیت سوپرمن را دنبال کرده اند به همراه یک گلوله که احتملا پس از برخورد به سوپرمن ایجاد شده است. در این سکانس فردی در حالی که تیشرتی از لوگوی اکوامن دارد در حال شوخی در مورد سریال “Game Of Thrones” است. پس احتمالا وقتی فردی اکوامن را دید منطقا باید به یاد کال دروگو بیفتد.
فردی همچنین لباس های
بتمن در ثانیه ۴۵ و ۱:۰۷
واندرومن در ثانیه ۲:۱۷
به تن دارد. همچنین در ثانیه ۳۰ می توان اسباب بازی سوپرمن را بر روی میز فردی دید.

تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم شزم Shazam

تحلیل و بررسی اولین تریلر فیلم شزم Shazam

 

بخوانید   زير نويس فارسي سريال گريم فصل سوم

در سکانس بعد قلدر های مدرسه در حال اذیت کردن فردی هستند.آن ها به فردی میگویند “به خانواده تقلبیت نیازی داری تا کمکت کنن؟ ” احتمالا در این سکانس فردی از بیلی که به نوعی برادرش به حساب می آید درخواست کمک میکند بیلی ابتدا درخواستش را قبول نمی کند اما پس از این جمله نظرش را تغییر میدهد و به خدمت قلدر ها می رسد. اما طبق سکانس های بعد مجبور است از دست آنان اجبارا به مترو فرار کند.در مترو تصادفا سوار یک قطار می شود که به نوعی در سرنوشت بیلی قرار داشته است.
بیلی در سکانس بعد وارد مکانی میشود که پیرمرد جادوگر در آن قرار دارد این مکان در اصل صخره ابدیت نام دارد و اسم واقعی این پیرمرد ماماراگان است و بنظر می رسد در یک مدت زمان طولانی انتظار قهرمان خود یعنی بیلی را میکشیده است.در پشت سر شزم اصلی یا همان ماماراگان میتوان هفت صندلی را دید که احتمال داده میشود متعلق به این پیرمرد و ۶ جادوگر دیگر باشد.
در سکانس بعد پس از آنکه به درخواست پیرمرد عمل می کند واسم آن پیرمرد یعنی شزم را بر زبان می آورد شاهد ظاهر شدن شزم هستیم.

 

کلمه Shazam

کلمه Shazam در واقع یک مخفف است و از شش کلمه تشکیل شده است که شامل :

S: Wisdom of Solomon-خرد سلیمان
H: Strength of Hercules-توانایی هرکول
A: Stamina of Atlas-استقامت اطلس
Z: Power of Zeus-قدرت زئوس
A: Courage of Achilles- شجاعت آشیل
M: Speed of Mercury: سرعت مرکوری

دارنده این قدرت هر زمان که این کلمه را بر زبان بیاورد تمامی این قدرت ها را فرا می خواند.

بخوانید   زير نويس فارسي سريال گريم فصل اول

 

شخصیت شرور فیلم

در سکانس بعد شخصیت شرور این فیلم یعنی دکتر سیوانا را می بینیم.
دکتر سیوانا (تادودوس بودوگ سیوانا\شرورترین دانشمند دنیا) یکی از باهوش ترین شخصیت دنیای دیسی است که بنا بر توضیحات کارگردان این فیلم، از قدرت شزم باخبر است و تلاش کرده است تا این قدرت را بدست بیاورد اما بدلیل نالایق بودن، موفق نشده است.پس از این دکتر سیوانا راه دیگری در پیش گرفت و عمرش را در راه بدست آوردن راز سحر و جادو از طریق علم گذاشت تا هم بتواند قوی تر بشود و هم ثابت کند که یک فرد با لیاقت است. قدرت های دکتر سیوانا با شزم برابر است و حتی قدرت هایی دارد که شزم قادر به انجام آنان نیست.

 

در کامیک ها دکتر سیوانا بلک ادم را فرا می خواند تا با کمک یکدیگر پیرمرد جادوگر را شکست دهند. بلک ادم ویلن این فیلم نخواهد بود اما احتمال این وجود دارد که یک حضور کوتاه در فیلم داشته باشد .
در کامیک ها چشم عجیب دکتر سیوانا پس از تلاش وی برای باز کردن مقبره بلک ادم به این روز افتاد و این قدرت این را دارد که جادو و انرژی های پنهان را ببیند.همچنین زکری لی وای نشانه هایی از حضور هفت گناه مرگبار بشر در این فیلم داده است و حتی امکان دارد ویلن اصلی فیلم باشند و دکتر سیوانا به ازای قدرت هایی که از آنان دریافت کرده تنها برده ی آنان باشد. هفت گناه مرگبار بشر شامل شخصیت های غرور،حسادت،طمع،خشم،تنبلی،شهوت و شکم پرستی است
در اینده منتظر مقاله ای در این مورد باشید.

بخوانید   زير نويس فارسي سريال گريم فصل دوم

 

بازدیدها: ۳۷

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه