ایجاد و ذخیره فایل در اکسل رو با ما همراه باشید . توی بیشتر آموزش های اکسل ما نیاز به ایجاد و ذخیره یک فایل در اکسل هست . پس تصمیم گرفیتم که این آموزش رو به صورت مجزا انجام بدیم. برای اینکه با اکسل کار کنیم باید :

۱ – خود برنامه را از محل نصب اجرا کنیم .

۲ – لینک برنامه را از منوی استارت اجرا کنیم .

۳ – یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم .

۴ – یک فایل جدید بسازیم و اون رو اجرا کنیم .

۵ – یه راه جدید پیدا کنیم…

ایجاد و ذخیره فایل در اکسل

ایجاد و ذخیره فایل در اکسل

 

ایجاد فایل در اکسل

راه های اصلی همین ۴ مورد هست که به ترتیب و به صورت تصویری براتون شرح میدم .

 

۱ – خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم

برای اینکار باید به درایو C پوشه پروگرام فایل و بعد پوشه Program Files وارد شده و بدنبال Microsoft Office  میگردیم . در این پوشه هم وارد پوشه Office16 (البته بسته به نسخه آفیس شما ممکن است نام دیگری باشد مثلا Office 10 یا Office 13 یا …) در این پوشه فایل Excel.exe فایل اجرایی برنامه آفیس است .

خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم

خود Excel را از محل نصب اجرا کنیم

البته میتونین فایل Excel.exe رو از داخل سرچ ویندوز هم جستجو کنین .

 

۲ – لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم

بسته به ویندوزتون بعد از ورود به منوی استارت ( در ویندوز ۱۰ ) با لیست برنامه ها مواجه میشوید که در آن به دنبال Excel  می گردید  و یا با گزینه ( در ویندوز ۷ و XP ) All Programs مواجه میشوید که بعد از کلیک بر روی این گزینه برنامه های نصب شده نمایش داده میشود . در آنجا یا بدنبال Excel بگردید و یا به دنبال MIcrosoft Office و بعد Excel

لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم

لینک Excel رو از منوی استارت اجرا کنیم

۳ – یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم

فکر نمیکنم که این یکی توضیح و تصویری بخواد با دوبار کلیک کردن روی هر فایل اکسلی که دارین میتونین برنامه اکسل رو باز کنین . در قسمت بالای پنجره روی File کلیک کنید بعد روی New و بعد هم Blank WorkBook رو انتخاب کنید تا یک فایل خالی براتون باز بشه  .

یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم

یک فایل ذخیره شده اکسل رو اجرا کنیم

 

بخوانید   اصول نگهداری از سیستم کامپیوتری - سخت افزار - تامین برق

۴ – یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم

در هر جای خالی از سیستمتون هر درایوی که میخواین و هر پوشه ای که دوست دارین کلیک راست کنین گزینه New و بعد گزینه Microsoft Excel Worksheet رو انتخاب کنین و برای فایل ساخته شده خودتون یک اسم انتخاب کنین و بعد Enter رو بزنین تا اسم ذخیره بشه .

یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم

یک فایل جدید Excel بسازیم و اون رو اجرا کنیم

 

 

ذخیره فایل در اکسل

از هر کدوم از راه های بالا که برنامه اکسل رو باز کرده باشین اولین کاری که باید انجام بدین ذخیره با نام دلخواهتونه. (چون در حالت ۴ نام فایل رو در هنگام ایجادش تنظیم کردیم نیازی به این کار نیست . )

برای ذخیره اگر در بالای منو ها علامت فلاپی باشه که با کلیک روی اون فایل ذخیره میشه . اگر نبود روی File کلیک کنید و بعد از منوی جدید روی Save کلیک کنید و در نهایت آدرسی رو که میخواین ( مثلا Desktop ) انتخاب کنید و نام مورد نظر رو وارد کرده و روی Save کلیک کنید .

ذخیره فایل در اکسل

ذخیره فایل در اکسل

اگر نام فایل رو ذخیره کرده باشین در دفعات بعدی که تغییراتی روی فایل دادین دیگه از شما اسم فایل رو نمی پرسه بلکه فقط فایلتون رو ذخیره می کنه . اگر خواستین فایلی رو که دارین ،به هر دلیلی با نام دیگه ای ذخیره کنین فقط کافیه از منوی File به جای Save روی Save As کلیک کنین و نام دلخواه و آدرس دلخواهتون رو بدین .

بازدید: ۵۵

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه