کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

نقاشی های اسکی

نقاشی های اسکی

 

ﯾﮑﯽ از شیوه های رایج ﮐﺪﮔﺰاری ﺣﺮوف ، ارﻗﺎم و ﻋﻼﻣﺖ ﻫﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺪﻫﺎی اسکی (ASCII) اﺳﺖ . کلمه اسکی (ASCII) مخفف و کوتاه شده ی عبارت ” Standard Code for Information Interchange ” می باشد که به معنای ” استاندارد کد گذاری آمریکایی برای تبادل اطلاعات ” است .

کدهای اسکی در خیلی مواقع می توانند به کمک شما بیایند . برای مثال اگر زمانی یکی از دکمه های کیبورد شما خراب شده باشد دیگر شما قادر به نوشتن آن حرف نیستید اما با استفاده از کد اسکی مربوط به آن حرف کار شما راه می افتد . یکی دیگر از استفاده های کدهای اسکی قرار دادن اشکال و سمبل های مختلف است که این شکلک ها در شبکه های اجتماعی میتوانند بسیار کاربردی باشند . اما به این نکته توجه داشته باشید که کد های اسکی تولیدی به هیچ عنوان مشابه نسخه اصلی آن ها نیستند و در دنیای کامپیوتر متفاوت تلقی می شوند. برای مثال حرف (ح) کیبرد با حرف (ح) تولیدی اسکی متفاوت است.

 

 

اما چگونه از کدهای اسکی استفاده کنیم ؟

استفاده از این کدها بسیار آسان می باشد . برای استفاده از کدهای اسکی فقط کافی است که کلید Alt را نگه داشته و با استفاده از نامبر پد موجود در سمت راست کیبورد ( همان شماره ها ) یکی از کدها را وارد کنید .

پس از عدد ۲۵۶ دوباره تمامی کاراکتر ها تکرار می شوند .

 

 

لیست کد های اسکی

 

لیست کد های اسکی ASCII

لیست کد های اسکی ASCII

 

بخوانید   ۱۰ نشانه‌ آلودگی به بدافزارها!

تفریحات با کد اسکی

اگر می خواین بیشتر با این کاراکترها بازی کنین سری به سایت patorjk.com بزنین . این سایت هر کلمه یا متنی رو با شکلک های مختلف براتون میسازه . چطور یا چگونه نوشته هایی با کد اسکی ASCII بسازیم ؟ برید به این سایت براتون می سازه .

 

رایانت اسکی کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

رایانت اسکی کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

 

 

منابع :

رایانت – فاضلی

پی سی کوئیست

 

بازدیدها: ۵۶

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

STAO - سیستم تکمیل آموزش آنلاین نور ، برای آموزش سریعتر ، ارزانتر و بهتر

درباره محمد فاضلی

محمد فاضلی هستم متولد 8 تیر 1363 در گنبد . لیسانس حسابداری و مدارک مختلف کامپیوتری از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم . بیش از 14 ساله که جسته و گریخته در سایت و آفلاین به مردم عزیزمون خدمات می رسونم و الان از حدود سال 93 با فاضلی رایانت در خدمت شما هستم .

ارسال دیدگاه