Warning: Declaration of ZANBIL_Mega_Menu_Walker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home3/fazelpc1/public_html/wp-content/themes/zanbil/lib/nav.php on line 540
آشنایی با کد های اسکی (ASCII) کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

آشنایی با کد های اسکی (ASCII)

کد اسکی (ASCII) چیست

آشنایی با کد های اسکی (ASCII)

کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

نقاشی های اسکی
نقاشی های اسکی

 

ﯾﮑﯽ از شیوه های رایج ﮐﺪﮔﺰاري ﺣﺮوف ، ارﻗﺎم و ﻋﻼﻣﺖ ﻫﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺪﻫﺎی اسکی (ASCII) اﺳﺖ . کلمه اسکی (ASCII) مخفف و کوتاه شده ی عبارت ” Standard Code for Information Interchange ” می باشد که به معنای ” استاندارد کد گذاری آمریکایی برای تبادل اطلاعات ” است .

کدهای اسکی در خیلی مواقع می توانند به کمک شما بیایند . برای مثال اگر زمانی یکی از دکمه های کیبورد شما خراب شده باشد دیگر شما قادر به نوشتن آن حرف نیستید اما با استفاده از کد اسکی مربوط به آن حرف کار شما راه می افتد . یکی دیگر از استفاده های کدهای اسکی قرار دادن اشکال و سمبل های مختلف است که این شکلک ها در شبکه های اجتماعی میتوانند بسیار کاربردی باشند . اما به این نکته توجه داشته باشید که کد های اسکی تولیدی به هیچ عنوان مشابه نسخه اصلی آن ها نیستند و در دنیای کامپیوتر متفاوت تلقی می شوند. برای مثال حرف (ح) کیبرد با حرف (ح) تولیدی اسکی متفاوت است.

 

 

اما چگونه از کدهای اسکی استفاده کنیم ؟

استفاده از این کدها بسیار آسان می باشد . برای استفاده از کدهای اسکی فقط کافی است که کلید Alt را نگه داشته و با استفاده از نامبر پد موجود در سمت راست کیبورد ( همان شماره ها ) یکی از کدها را وارد کنید .

پس از عدد 256 دوباره تمامی کاراکتر ها تکرار می شوند .

 

 

لیست کد های اسکی

 

لیست کد های اسکی ASCII
لیست کد های اسکی ASCII

 

تفریحات با کد اسکی

اگر می خواین بیشتر با این کاراکترها بازی کنین سری به سایت patorjk.com بزنین . این سایت هر کلمه یا متنی رو با شکلک های مختلف براتون میسازه . چطور یا چگونه نوشته هایی با کد اسکی ASCII بسازیم ؟ برید به این سایت براتون می سازه .

 

رایانت اسکی کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟
رایانت اسکی کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

 

 

منابع :

رایانت – فاضلی

پی سی کوئیست

 

بازدیدها: 272

پیگیری سفارش
لیست مقایسه