معمولا ما از تکنولوژی استفاده می کنیم تا زندگی راحت تری داشته باشیم . ولی پیش میاد زمان هایی که همین تکنولوژی بلای جانمان شود . مثلا وقتی به اشتباه با کلیک و یا شورت کدهای مختلف باعث چرخاندن صفحه ویندوز می شویم و دیگر نمیتوانیم به حالت قبل برگردانیمش . اگر برای شما هم این مشکل پیش آمده به جای چرخاندن مانیتور و یا پاک کردن و نصب مجدد درایور کارت گرافیک و یا از آن بدتر نصب مجدد ویندوز راه حل دیگری هم دارید. اگر هم تا بحال این مشکل برای شما پیش نیامده که خوب بد نیست یاد بگیرید تا در مواقع نیاز به کمک دوستانتان بروید.

mac-java-developer-desk-setup

چرخاندن صفحه ویندوز

این قابلیت یعنی چرخاندن صفحه ویندوز به دلایل مختلفی ممکن است مورد نیاز باشد . مثلا استفاده از چند مانیتور در کنار هم به صورت عمودی برای بزرگتر شدن صفحه و یا … برای یادگیری این ترفند با ما همراه باشید :

01 Screen Resolation

۰۱ Screen Resolation

مراحل چرخاندن صفحه ویندوز

۱ – برای اصلاح این حالت یا تغییر آن کافیست در ویندوز هفت (win 7) بر روی جای خالی در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Screen Resolation را انتخاب کنید.

چرخاندن صفحه ویندوز تنظیم گرافیک

چرخاندن صفحه ویندوز

 

۲ – در پنجره تنظیمات صفحه ای که باز شده سه تا کادر، وسط صفحه وجود دارد که کادر سوم با عنوان Orientation کادر هدف ماست اون رو باز کنید .

چرخاندن صفحه ویندوز orientation

چرخاندن صفحه ویندوز

۳ – از بین گزینه ها گزینه اول LandScape رو انتخاب کنید و روی Applie کلیک کنید .

کار تمام است . میتونید از ویندوزتون به بهترین شکل ممکن استفاده کنید .

Save

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

استاو - سیستم تکمیل آموزش آنلاین برای آموزش سریعتر و بهتر

ارسال دیدگاه