آموزش اکسل

برنامه اکسل یکی از معروفترین و پرکاربرد ترین برنامه های بسته آفیس بعد از برنامه تایپ ورد می باشد که بیشتر برای انجام امور حسابداری و آماری مورد استفاده قرار میگیرد . این برنامه برای بررسی و تهیه نمودار های آماری مختلف و انجام محاسبات ابتدایی بر روی گروهی از برنامه ها بسیار کاربردی بوده و در هر نسخه از این برنامه امکانات و قابلیت های جدیدی ارائه شده .

صفحه گسترده

آموزش اکسل

در این سری از مطالب سایت می خواهیم قسمتی از این برنامه کامل رو که برای همه بیشتر مورد نیازه رو شرح بدیم تا بتونین خیلی راحت هم کارای حسابداریتون رو انجام بدین و هم به اموئر دیگه برسین . مثل انجام کارای مختلف دانش آموزی و دانشجویی. پس اگر چیزی نیاز دارین بگین تا ما همون مطلب رو زودتر آماده کنیم .

برنامه اکسل از تعدادی سطر و ستون تشکیل شده که هر سطر با یک عدد و هر ستون با یک حرف مشخص میشن . هر صفحه از این سطر و ستون ها رو یک شیت یا کاربرگ میگن و هر فایل اکسل میتونه از چندین شیت ساخته شده باشه .

مثلا برای امور حسابداری هر کاربرگ میتونه یک ماه از سال باشه و در این کاربرگ از چندین ستون مانند : خرید ، فروش ، هزینه ، تاریخ ، مبلغ ، شرح و غیره تشکیل شده باشه . یک کاربرگ هم برای نمایش گزارش و یا خلاصه کل کاربرگ ها قرار میگیره .

در مطلب بعدی راهنمای قدم به قدم ساخت یک کارنامه درسی رو براتون میذاریم تا با قابلیت های محاسباتی این برنامه هم آشنا بشین .

Save

عضو کانال تلگرام ما شوید : @rayanety

به وب سایت های دیگر ما هم سر بزنید :

نجو - خدمات گسترده کامپیوتری و اینترنتی و تهیه سفارشات مختلف شما

استاو - سیستم تکمیل آموزش آنلاین برای آموزش سریعتر و بهتر

ارسال دیدگاه